Ile zarabia rekruter w branży IT?

Rekruter IT zajmuje się poszukiwaniem specjalistów od programowania stron, serwisów internetowych, aplikacji. Zarówno kompetencje twarde, jak i miękkie oraz zdolności techniczne mają wpływ na jego zarobki. Zadaniem rekrutera jest odnalezienie kandydata, który idealnie nada się na stanowisko oraz jego wartości są zgodne z wartościami firmy. Począwszy od ogłoszenia o pracę przeprowadza on cały proces rekrutacyjny.

Zarobki zwiększają się wraz ze stażem pracy, wykształceniem i umiejętnością sourcingu

Aby zostać rekrutem warto ukończyć takie kierunki jak psychologia, zarządzanie lub zarządzanie zasobami ludzkimi. Mogą to być również studia podyplomowe dotyczące HR-u lub kursy specjalistyczne. Z uwagi na dynamiczny charakter branży przyszły rekruter powinien być również gotowy do samodzielnego poszerzania swojej wiedzy i nadążania za nowinami tego środowiska. Zarobki na tym stanowisku zależą od stażu pracy, wykształcenia oraz umiejętności sourcingu. Sourcing to poszukiwanie kandydatów, którzy na dane stanowisko nie aplikują – bardzo popularne w tej branży.

Rekruterzy często są nagradzani

Mediana rynkowa pensji rekrutera wynosi 5100 złotych brutto miesięcznie (Badania Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak&Sedlak). Pensja może wynosić do 7 tysięcy złotych. Wynagrodzenie oferowane przez renomowane firmy w dużych miastach jest z reguły większe. Pracodawcy często nagradzają dobrych rekruterów awansem czy podwyżką, z uwagi na to przed jakże trudnym zadaniem często są stawiani – muszą poznać charakter i kompetencje twarde i miękkie potencjalnego kandydata. Oprócz jego zdolności technicznych powinno się ocenić również sposób wykonywania obowiązków, organizację, motywację do pracy a także, jak radzi sobie w sytuacjach stresujących. Przed dokonaniem wyboru rekruter stawia sobie pytanie: czy zatrudnienie tej osoby przyniesie korzyści firmie? Wysokie zarobki np. programistów dodatkowo podkreślają powagę sytuacji…

Głównym obowiązkiem rekrutera IT jest poszukiwanie oraz selekcja potencjalnych kandydatów, a następnie przeprowadzenie całego procesu rekrutacyjnego. Branża IT oferuje konkurencyjne wynagrodzenia, dlatego osoby, które są z nią związane mogą liczyć na wysokie zarobki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *