Benefity w IT – owocowy czwartek to za mało

Praca w branży IT wymaga specjalistycznych umiejętności i wiedzy. Oczywistym jest też fakt, że pozyskanie dobrze wykwalifikowanego pracownika jest celem dla wielu firm. Mamy więc obecnie do czynienia z rynkiem pracownika. Co to właściwie oznacza? Znaczy to tyle, że obecnie to firmy zabiegają o pracowników, a nie pracownicy o firmę. 

Benefity- jak jest obecnie?

Chcąc przyciągnąć do siebie wartościowych ludzi, firmy poza dobrymi warunkami finansowym, oferują również szereg dodatków, które mają wpłynąć na komfort i zadowolenie pracownika. Jednakże, benefity w postaci karty sportowej czy medycznej stanowią już niejako standard. Nie wpływają więc znacząco na dobre postrzeganie firmy jako pracodawcy przez pracownika. Tym bardziej słynne już owocowe wtorki nie robią na nikim wrażenia. 

Podobne zjawisko zachodzi także w przypadku pracy zdalnej. Jeszcze niedawno możliwość pracowania poza biurem była postrzegana jako prawdziwy przywilej. Jednakże, Pandemia mocno wpłynęła na współczesne realia i obecnie możliwość pracy zdalnej także staje się standardem, a nie szczególnym przywilejem. 

Jakie benefity warto oferować?

Obecnie, chcąc przykuć uwagę najlepszych pracowników, firmy prześcigają się w coraz ciekawszych formach benefitów. Jakie więc benefity można uznać za prawdziwie wartościowe i cenne w oczach pracowników?

Ciekawą opcją benefitu jest stworzenie dla pracowników specjalnej strefy wypoczynku. Taka strefa może być wyposażona w np. konsole, gry, piłkarzyki, a także może zawierać pokoje przeznaczone do krótkich drzemek. Taka przestrzeń wpływa pozytywnie na redukcję stresu, podniesienie poziomu kreatywności, a w przypadku zmęczenia, krótka drzemka może zapewnić zastrzyk energii.

Realia życia w czasach Pandemii pozwoliły na zwrócenie szczególnej uwagi na zdrowie psychiczne. Wiele firm decyduje się na zapewnienie wsparcia psychologicznego dla swoich pracowników, którzy mogą źle znosić pracę poza biurem oraz ograniczony kontakt ze współpracownikami. 

Warto pamiętać, że wszelkiego rodzaju możliwości rozwoju i dodatkowych szkoleń zawsze będą wartościowym benefitem. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy społeczeństwo kładzie mocny nacisk na samorozwój ważne jest, aby pracodawca wspierał swojego pracownika na jego ścieżce rozwoju. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *